Hakkımızda

Tedarik Zinciri Bilişim Uygulamaları (Supply Chain Execution) konusunda yazılım geliştirmekte, müşterilerimize lojistik çözümler sunmaktayız.

Çözüm Yazılım , endüstriyel ve lojistik bilişim uygulamaları konusunda yaklaşık 15 yıllık bir tecrübe ve bilgi birikimine sahip olan kurucu kadrosuyla 1997 yılında kurulmuştur. 2002 yılından itibaren yeniden yapılanarak faaliyetine devam eden şirket 2005 yılından itibaren GOSB Teknopark bünyesinde yer almaktadır.

Çözüm Yazılım , Vizyon olarak Dünyanın her kıtasından müşterilerine uçtan uca entegre Tedarik Zinciri Çözümleri sunabilmeyi benimsemiştir. Tedarik Zincirikonusunda Müşterilerinin; operasyonel ihtiyaçlarını karşılayan, rekabet gücünü arttıran, verimlilik, doğruluk ve kontrol sağlayan yazılımları sunmayı görev olarak besimsemiştir. Bu misyon çerçevesinde öncelikli olarak, tedarik zinciri uygulamaları içinde yer alan Depo Yönetim Sistemleri konusunda lider olmayı hedeflemektedir.

Çözüm Yazılım , kurulduğu günden bu yana Tedarik Zinciri Bilişim Uygulamaları (Supply Chain Execution) konusunda yazılım geliştirmekte, orta ve büyük ölçekli müşterilerine lojistik Çözümler sunmaktadır. Geliştirilen yazılım ürünlerimiz; çok değişik sektörlerdeki (FMCG, Otomotiv, Ecza, Kimya, Kozmetik, Demir-Çelik, Elektronik, Ambalaj) kurumsal firmaların lojistik uygulamalarında, ve Lojistik Hizmet sağlayıcı firmalarda kullanılmaktadır. Ürünlerimiz, iş süreçlerinin yönetiminin ötesinde, otomatik yönlendirme, ölçme ve değerlendirme yaparak yönetim desteği sağlamaktadır.

Çözüm Yazılım tarafından geliştirilmiş olan axata/WM Depo Yönetim Sistemi; Türkiye’de geliştirilmiş en kapsamlı Depo Yönetim Sistemi yazılımı olup, çalışmakta olduğu büyük çaplı depolardaki performansı ile kendini kanıtlamış bir paket yazılımdır. axata/WM’in kurulum ve desteğinde sağlanan hız, esneklik ve kolay anlaşılır olması ile müşterilerine avantajlar sağlamaktadır. Halen depo sayısı ve yönetilen alan büyüklüğü bakımından axata/WM depo yönetim sistemi olarak lider durumdadır.